Stará, očištěná kachna se nasolí a protáhne na nudle rozkrájenou slaninou. Svaří se půl litru červeného vina, přidá se tam asi pět jalovců, pět nových koření, pět pepřů, čtyři hřebíčky, půl bobkového listu, sníteček tymiánu a kousek zázvoru. Studenou touto svařeninou se polije kachna a nechá se dva dny, v zimě šest dnů v tom ležeti, musí se však denně obracet.
Pak se dá na kuthan či kastrol asi pět deka rozkrájené slaniny, asi jako ořech kousek nového másla a když se rozpálí, kachna se tam vloží a dusí do žlutá. Připojí se tam ten lák, co byla kachna naložená a čtvrt litru horké vody, kousek cibule a nechá se v tom kachna do měkká dusit.
Zatím se upraží tři lžíce domácího strouhaného chleba, přípoji se k němu dvě tabulky strouhaného perníku, kachna se vyndá, do šťávy se přidá ten chleba s perníkem, upraží se do hněda šest kostek cukru, dá též do šťávy a hovězí polévky se přidá tolik, aby byla přiměřeně hustá omáčka. Přidá se z půl citronu šťáva, malinko kůry, pak se omáčka procedí, okusí se, přidá se lžíce malinové zavařeniny neb šťávy, pak když jest omáčka příjemné chuti, sladko nakyslá, rozkrájí se kachna, vloží se do omáčky, nechá var přejit a když se dá na stůl, dají se k ni máslové koláčky.
Rate this Content
5
1 Votes